Duyurular

Ziyaretçilerimiz

İTHALAT

Her biri kendi alanında uzman şirket personelimiz sizin adınıza işlemlerinizi takip ederler. Gümrük hattından geçen ürünlerinizin beklentinizden çok daha hızlı bir şekilde, yasal mevzuata ve kanunlara da uygun olarak müşterilerimizin istediği noktaya ulaştırmak öncelikli hedefimizdir.

Yasal mevzuata uygunluk, uzmanlık, zaman tasarrufu ve uygun fiyat politikamız ile ulusal ve uluslararası işlemlerinizin hepsinde güvenle tercih edebileceğiniz bir firma olarak karşınızdayız.

Uzmanlık alanlarımız;

  • İthalat araçlarınızın tescil işlemini yapmak,

İşlemleriniz başlangıcından, son aşamasına kadar takip edilerek size düzenli rapor verilir.

  • Supalan işlemlerinizi titizlikle yapılması,

Supalan, işlemlerinizi İthal edilen malın araç değiştirmeden ve boşaltılmadan alıcıya teslimidir. 1615 sayılı gümrük kanununa göre; eşyanın geçici depolama veya antrepoya boşaltılmaksızın bulunduğu aracın üzerinde muayene edilerek sahibine teslim edilmesi işlemine supalan denir.

  • Antrepo (depolama) işlemlerinizin gerçekleştirilmesi,

Gümrük gözetimi altında bulunan eşyanın veya izin verildiği durumlarda, ihraç eşyasının konulduğu yerlere “Gümrüklü Antrepo” denir.

Gümrüklü Antrepolar, genel ve özel olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulamadaki özellikleri sebebiyle genel antrepoların A, B ve F tipleri, özel antrepoların C, D ve E tipleri bulunur. (Gümrük Yönetmeliği, Madde-357)

Eşyaların antrepolarda kalma süresi ve antrepo tipleri Gümrük Yönetmeliği’nce kanun çerçevesinde belirlenmiştir. Depolama işlemlerinizin tamamında ihtiyacınız olan çözüm en kısa sürede tarafınıza temin edilecektir.

  • Tır karnesinin kapatılması ve adınıza evrak tanzimiyle birlikte evraklarınızın takip edilmesini işleminin yapılması,

Bir gümrük transit belgesi olan tır karnesi, uluslar arası ticareti kolaylaştıran bir kolaylıktır. Tır sözleşmesi kapsamı altında yapılan tüm işlemleri, personellerimiz sizin adınıza yürütmektedir.